سه شنبه 16 خرداد 1402
به گزارش صنعت نیوز، کارشناس بازار انرژی با اشاره به افزایش سهم ایران در تجارت انرژی با واردات گاز از ترکمنستان گفت: ایران با ازسرگیری واردات گاز از ترکمنستان به سمت تبدیل‌ شدن و ایجاد هاب گازی در خاورمیانه حرکت خواهد کرد.
به گزارش صنعت نیوز، مسئولان وزارت نفت، افزایش تولید و آغاز واردات خودرو را از عوامل مهم نزدیک شدن کشور به ازسرگیری واردات بنزین می‌دانند.
به گزارش صنعت نیوز، اجرای قانون حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی یا همان احداث پتروپالایشگاه‌ها، با تاخیر مواجه شده است.
به گزارش صنعت نیوز، عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت نفت اثبات کرد که می‌توان با دیپلماسی انرژی تحریم‌ها را دور زد و این وزارتخانه در این باره کارنامه قابل قبولی داشته است.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس اداره تعمیرات شرکت پالایش گاز فجر جم گفت: تعمیرات اساسی PMG و تعمیرات ۱۶ هزار ساعته مولد پنجم نیروگاه (توربین هیتاچی) و رفع عیب آن، به همت نیروهای متخصص اداره تعمیرات با استفاده از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان انجام شد.
به گزارش صنعت نیوز، معاون وزیر صمت با تاکید بر ضرورت نگاه متفاوت به حوزه صنعت برای ارتقای شاخص‌های توسعه، گفت: تکمیل و ارتقای زنجیره ارزش و تولید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و تبادل فناوری با کشورهای توسعه یافته با توجه ویژه‌ای دنبال می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، «رویداد فناورانه توسعه هوش مصنوعی در ماموریت‌های جمعیت هلال احمر» با حمایت ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری برگزار می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: سال گذشته بیش از ۱۲۰ شرکت دانش بنیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر شدند و به بیش از ۳۰۰ شرکت توانمند مستقر در این نواحی در راستای دانش‌‍بنیان شدن مشاوره داده‌ایم که با ارتقای فناوری، توانستند دانش‌بنیان شوند.
به گزارش صنعت نیوز، طبق آخرین اطلاعات منتشر شده، برای ۱۵۰ دستگاه خودرو کاپرا عرضه شده در بورس کالا، ۱۵۶ تقاضا شکل گرفت که در نهایت همه خودروها به فروش رسید.
به گزارش صنعت نیوز، پایش پنج اولویت متقاضیان مرحله دوم طرح یکپارچه فروش خودرو روز دهم تیر ۱۴۰۲ انجام و نوبت‌ها در سامانه اعلام خواهد شد، با این حال بسیاری از کاربران و متقاضیان خرید خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودروی داخلی می‌پرسند، مبلغ مسدود شده در حساب وکالتی چه زمانی آزاد می‌شود؟
به گزارش صنعت نیوز، معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت گفت: در جلساتی که در یک ماه گذشته با حضور مدیران شرکت‌های خودروساز، وزارت صمت، بانک مرکزی و سازمان توسعه تجارت برگزار شد، مسائل مرتبط با تامین ارز صنایع خودرو و قطعه سازی کشور مرتفع شد.
به گزارش صنعت نیوز، معاون صنایع حمل و نقل وزیر صنعت، معدن و تجارت از تامین ارز صنایع خودرو و قطعه سازی در سال جاری خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از پهلوگیری موتور لنج ۱۵۰۰ تنی برای نخستین بار در بندر جاسک خبر داد و گفت: با پهلوگیری این شناور خط تجاری این بندر به کشورهای افریقای جنوبی آغاز شده است.
به گزارش صنعت نیوز، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در برنامه صف اول از توسعه اقتصاد دریا محور و ناوگان دریایی به عنوان دو سیاست و برنامه اصلی این سازمان یاد کرد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت کشتیرانی دریای خزر با اشاره به برقراری سفرهای منظم دریایی برای حمل بار از انزلی به مقصد روسیه، گفت: برای نخستین بار تراز حمل‌ونقلی در شرکت کشتیرانی خزر مثبت شده و میزان صادرات از واردات پیشی گرفته است.
به گزارش صنعت نیوز، رییس و اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در سومین روز سفر خود به استان هرمزگان در بندر شهید رجایی حضور یافته و از ظرفیت‌های این بندر بازدید کردند.
به گزارش صنعت نیوز، بورس انرژی ایران در هفته معاملاتی منتهی به ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ، میزبان دادوستد‌هایی به ارزش نزدیک به ۳۱ هزار و ۵۹۷ میلیارد ریال بود.
به گزارش صنعت نیوز، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نیم ساعت ابتدایی معاملات امروز بازار سرمایه، با ۶۷۹ واحد افزایش به ۲ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۷۲۱ واحد رسید.
به گزارش صنعت نیوز، تالار‌های مختلف بورس کالای ایران امروز (شنبه ۱۳ خرداد) میزبان عرضه ۴ میلیون و ۱۱۴ هزار و ۳۳۶ تن انواع کالا و محصول است.
به گزارش صنعت نیوز، شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (چهارشنبه، ۱۰ خرداد) با ۱۷ هزار و ۳۸۱ واحد کاهش در ارتفاع ۲‌میلیون و ۲۷۱ هزار واحدی ایستاد.
به گزارش صنعت نیوز، معاون طرح های توسعه معادن و صنایع معدنی ایمیدرو تاکید کرد: هیچ محدودیت قانونی برای واگذاری اکتشاف معادن به بخش خصوصی یا دولتی وجود ندارد.
به گزارش صنعت نیوز، نشست بررسی راهکارهای پیشگیری از حوادث در معادن زغال‌سنگ شهرستان کوهبنان در شمال کرمان حامی از کمبود تجهیزات درمانی و ضعف نظارت و قوانین کارفرمایی و کارگری بود.
ابن جلسه با حضور رییس دادگستری شهرستان برگزار شد.
به گزارش صنعت نیوز، بررسی تجارت محصولات بخش معدن و صنایع معدنی ایران و عمان در سال ۱۴۰۱، حاکی از انجام نزدیک به ۸۰۰ میلیون دلار صادرات و واردات است.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از تدوین برنامه‌ای برای کاهش ارزبری در زنجیره آلومینیوم خبر داد و گفت: این برنامه‌ها سبب کاهش ۶۰۰ میلیون دلاری ارزبری در صنعت آلومینیوم می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، استاندار بوشهر گفت: جاده دسترسی جزیره نگین به عنوان مهمترین زیرساخت پسکرانه بندر بوشهر به طول ۹.۵ کیلومتر دارای پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی است.
به گزارش صنعت نیوز، وزیر راه و شهرسازی با اشاره با یکی از روش‌های در پیش گرفته شده در اجرای طرح نهضت ملی مسکن مبنی بر ارائه زمین به مردم برای ساخت واحدهای یک طبقه گفت: تا کنون در طرح نهضت ملی مسکن بیش از ۳۱ هزار هکتار زمین اختصاص یافته است.
به گزارش صنعت نیوز، با رأی نمایندگان مجلس سکوها و پلتفرم‌های املاک امکان ثبت قراردادهای املاک را با تأیید سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خواهند یافت.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: دور جدید مذاکرات ایران و ترکمنستان برای افزایش بار ترانزیتی از مرز سرخس از ۴۰۰ واگن در روز به ۵۰۰ واگن از امروز در جلسه مشترک با مقامات این کشور در تهران آغاز می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، مدیر پایگاه ملی میراث‌فرهنگی جندی‌شاپور و ایوان کرخه گفت: طرح گردشگری زیرساخت‌های محوطه تاریخی جندی‌شاپور (آرامگاه یعقوب لیث‌صفاری) با اعتباری افزون بر هفت میلیارد ریال آغاز شد.
به گزارش صنعت نیوز، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از طریق همکاری موثر با وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حال برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه‌های متعدد و متنوع بر اساس اقتضائات موجود در کل کشور هستیم.
به گزارش صنعت نیوز، قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از برگزاری دومین دوره نکوداشت چهره‌های ماندگار میراث فرهنگی کشور در ٢۵ خرداد خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، بی شک منطقه دربند در شمیرانات یکی از مناطق گردشگری و زیبای تهران است که کمتر کسی از گردشگران و حتی پایتخت نشینان فرصت رفتن به این منطقه کوهستانی با آب و هوایی فوق العاده را از دست میدهد.
به گزارش صنعت نیوز، با اعلام نایب رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، اردوی تیم ملی مچ اندازی بانوان از 26 لغایت 30 خردادماه در استان آذربایجان غربی برگزار می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، لیگ ملت‌های والیبال سال ۲۰۲۳ در گروه مردان از ۱۶ خردادماه آغاز می‌شود و یکم مرداد با معرفی تیم‌های برتر به پایان خواهد رسید. تیم ملی والیبال ایران پنجمین حضور خود را در این رقابت‌ها تجربه می‌کند.
به گزارش صنعت نیوز، سقف بودجه باشگاه‌های فوتبال برای فصل آینده مسابقات اعلام شد.
به گزارش صنعت نیوز، عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ گفت: دستورالعمل جدید نقل و انتقالات اگر سبب مشکل در لیگ برتر شود، قابل اصلاح خواهد بود. هرچند اگر هم این ابلاغیه مشکلی دارد من در کارگروه تدوین آن نبودم.
به گزارش صنعت نیوز، شهردار منطقه ۱۹ تهران از بهسازی روکش آسفالت بزرگراه شهید تندگویان خروجی میدان مرکزی میوه و تره بار تا انتهای پل شهید صنیع خانی خبر داد. ️
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: همزمان با سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) 450 نفر از آتش نشانان در ۸۰ نقطه از اطراف حرم مطهر مستقر می‌شوند.
به گزارش صنعت نیوز، تمام بخش های شهرداری تهران برای برگزاری سی و چهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) اقداماتی را در دستور کار خود قرار داده‌اند و این اقدامات از خدمت رسانی رایگان مترو در خط یک و استقرار بیش از ۱۰۰۰ اتوبوس تا آماده‌باش ۴۵۰ آتش‌نشان در اطراف حرم امام راحل را شامل می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، شهردار منطقه۲ گفت: عملیات آماده سازی حرم مطهر برای برگزاری مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام راحل درحال اجرا است.
کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است