يک شنبه 27 خرداد 1403

تعمیرات همزمان ۱۳ شناور با استفاده از توانمندی مهندسان ایرانی

تعمیرات همزمان ۱۳ شناور با استفاده از توانمندی مهندسان ایرانی
  تاريخ:نوزدهم خرداد 1403 ساعت 10:34   |     کد : 288978   |     مشاهده: 69
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت تعمیرات کشتی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از تعمیرات همزمان ۱۳ شناور در یاردهای این شرکت خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت تعمیرات کشتی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از تعمیرات همزمان ۱۳ شناور در یاردهای این شرکت خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، امسال ۵۰ فروند انواع شناور از سوی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تعمیر خواهد شد.
مدیرعامل شرکت تعمیرات با بیان اینکه هم اکنون ۱۳ فروند شناور در این یارد در حال تعمیر هستند، تصریح کرد: تعمیرات انواع شناورهای گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران که قابلیت تعمیر در داخل کشور را دارند، تماماً در این مجموعه صورت گرفته و با استفاده از ظرفیت‌های موجود داخلی، از اعزام شناورها به خارج از کشور برای تعمیرات خودداری شده است.

وی با بیان اینکه انجام تعمیرات دوره‌ای شناورهای گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با استفاده از توانمندی‌های داخلی منجر به جلوگیری از خروج ارز از کشور شده است، گفت: پیش‌بینی ما این است که طی سال ۱۴۰۳ بتوانیم دست‌کم ۵۰ فروند انواع شناور را پذیرش و تعمیر نماییم.

به گفته این مسئول، هفت فروند از شناورهای در حال تعمیر متعلق به گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و ۶ فروند دیگر از شناورهای بخش‌خصوصی هستند که در حال سپری کردن مراحل مختلف تعمیرات هستند.

وی با اشاره به سطح مناسب امکانات زیرساختی یارد تعمیرات کشتی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، گفت: در حال حاضر یک داک شناور به ابعاد ۲۰ در ۴۲ متر با ظرفیت بالابری اسمی ۲۸ هزار تُن به همراه بالابر سینکرولیفت به ابعاد ۱۷۰ در ۳۲ متر و با قابلیت بالابری اسمی ۱۱ هزار تُن در این یارد مشغول فعالیت است.

این مسئول کشتیرانی خاطرنشان کرد: این یارد همچنین دارای سه خط پارکینگ هر یک به طول ۱۷۰ متر است که در کنار اسکله تعمیراتی در طرف سینکرولیفت هر کدام به طول ۱۷۲ متر، اسکله تعمیراتی به طول ۳۴۰ متر، ۶ واحد کارگاه‌های تعمیراتی تخصصی و یک دستگاه تصفیه فاضلاب امکانات مناسبی را برای تعمیرات انواع شناور مهیا کرده است.

http://new.sanatnews.ir/News/1/288978
Share

برچسب ها :  کشتیرانی , مهندسان , کشتی
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است