يک شنبه 26 فروردين 1403

وزیر کشور: شرکت‌های دانش‌بنیان در عرصه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی فعال شود

وزیر کشور: شرکت‌های دانش‌بنیان در عرصه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی فعال شود
  تاريخ:شانزدهم بهمن 1402 ساعت 09:41   |     کد : 287157   |     مشاهده: 269
به گزارش صنعت نیوز، وزیر کشور گفت: شرکت های دانش بنیان در سطح کشور دارای توانمندی های وسیع تخصصی هستند که ضروری است زمینه فعال شدن آنها در عرصه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی فراهم شود.
به گزارش صنعت نیوز، وزیر کشور گفت: شرکت های دانش بنیان در سطح کشور دارای توانمندی های وسیع تخصصی هستند که ضروری است زمینه فعال شدن آنها در عرصه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی فراهم شود.
احمد وحیدی شامگاه یکشنبه در آئین افتتاح نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی پارس جنوبی در عسلویه استان بوشهر اظهار کرد: با حضور شرکت‌های توانمند دانش بنیان در عرصه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، زمینه افزایش برداشت از ذخایر حوزه نفت و گاز انجام می شود.
وی افزود: توسعه فناوری‌ها و نوآوری‌ها در بخش‌های مختلف به ویژه در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی به‌عنوان مزیت کشور مورد تاکید است.
وزیر کشور تصریح کرد: با توسعه فناوری‌ها و نوآوری‌ها که در دل شرکت‌های دانش بنیان شکل می گیرد می توان با شکل‌گیری زنجیره‌های ارزش، زمینه استفاده از توانمندی‌های موجود در کشور به خصوص در حوزه نفت و گاز با وجود استقرار بزرگترین مخازن نفت و گاز جهان در منطقه پارس جنوبی محقق شود.
وحیدی با تقدیر از شکل گیری این نمایشگاه مهم در قلب صنعت ایران، گفت: باید موتور محرکه این عرصه به سمت دستیابی افق‌های بلند در حوزه فناوری و نوآوری‌ها پیش رود که در ادامه زنجیره‌های ارزش راهبردی با آنها شکل بگیرد.
وی ادامه داد: هدف‌گذاری در این عرصه و شبکه‌سازی کردن شرکت‌های فناور و نوآور نیاز است در دستور کار قرار گیرد تا هر کدام از این شرکت‌ها که ظرفیت‌های لازم را پیش‌بینی کرده‌اند، با آخرین دستاوردهای نوین کار را به جلو ببرند.
وزیر کشور جابجایی مرزهای دانش در این حوزه را مهم ارزیابی کرد و گفت: ایجاد نظام هوشمند در حوزه صنعت نفت امری مهم محسوب می‌شود.
ایجاد خودباوری بین جوانان ایران اسلامی؛ مهمترین دست آورد این نمایشگاه
استاندار بوشهر گفت: تحول علمی و صنعتی فراوانی در منطقه پارس جنوبی اتفاق افتاده است.
احمد محمدی‌زاده افزود: توانمندی‌های ارائه شده در نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی پارس جنوبی نشان از این رویداد و اتفاق مهم است.
وی اضافه کرد: ارائه دستاوردهای بزرگ ۱۶۰ شرکت صنعتی و تولیدکننده کالا و خدمات فنی و مهندسی در نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی پارس جنوبی نشان از تحقق این تحول بزرگ صنعتی در کشورمان است.
استاندار بوشهر بیان کرد: ایجاد خودباوری بین جوانان ایران اسلامی از جمله مهمترین دست آورد این نمایشگاه در قالب تولیدات ارائه شده به شمار می رود.
پانزدهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی پارس جنوبی با حضور ۱۶۰ شرکت از سراسر کشور از امروز به مدت چهار روز در عسلویه گشایش یافت.

http://new.sanatnews.ir/News/1/287157
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است