يک شنبه 27 خرداد 1403
صنعت گردشگري
به گزارش صنعت نیوز، پیش فروش بلیت‌ قطارهای مسافری برای بازه زمانی یکم تا پانزدهم تیر، از روز سه شنبه (۲۹ خرداد) آغاز می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، «موزه بریتانیا»‌ با همکاری «گالری ملی ویکتوریا»‌ بزرگترین نمایشگاه بین‌المللی تاریخ خود را با موضوع «مصر باستان در استرالیا» برگزار کرد.
به گزارش صنعت نیوز، قانون لغو ویزای ورود گردشگران ایرانی و عراقی به کشور تونس از امروز ۱۵ ژوئن (۲۶ خرداد) اجرایی می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، سرپرست دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی پیش‌بینی کرد که شمار گردشگرانی که از روسیه به ایران سفر می‌کنند در سال ۲۰۲۴ میلادی از ۵۰ هزار نفر فراتر رود.
به گزارش صنعت نیوز، ایران به عنوان میزبان نشست مراکز بین‌المللی مطالعات پاسداری از میراث ناملموس یونسکو در سال ۲۰۲۵ انتخاب شد.
به گزارش صنعت نیوز، معاون صنایع دستی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه رییس جمهور شهید بدنبال اقتصاد هویت بنیاد بود، گفت: آیت الله رییسی به اقتصاد برخواسته از میان دست‌های هنرمندان باور داشت و و از این رو هموراه حامی صنایع دستی بود.
به گزارش صنعت نیوز،نمایشگاه «شکوه ایران باستان» با نمایش ۲۸۰ اثر تاریخی ایران در شانگهای آغاز شد. بیشتر این آثار که حدود ۶ ماه قبل به چین منتقل شده‌اند تا حدود ۴ ماه دیگر در شانگهای خواهند ماند.
به گزارش صنعت نیوز، معاونت میراث فرهنگی اعلام کرد: نسخه نهایی «سند ملی موزه‌داری در جمهوری اسلامی ایران» تهیه و به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شد.
به گزارش صنعت نیوز، دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین، از آغاز ثبت نام و صدور پروانه موکب‌داری برای اربعین ۱۴۰۳ خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، انتقال زائران ایرانی به عربستان به ایستگاه پایانی رسید و بیش از ۸۵ هزار و ۷۰۰ زائر به همراه عوامل خدماتی هم‌اکنون در عربستان حضور دارند. شهر مدینه نیز قرار است تا پایان امشب از حضور زائران ایرانی تخلیه شود.
به گزارش صنعت نیوز، موج گرمای آسیا گردشگران را منصرف نمی‌کند اما ممکن است تقاضا به سمت فعالیت‌های داخلی یا مکان‌های خنک‌تر تغییر کند.
به گزارش صنعت نیوز، صدها سکه به قدمت چندین قرن به طور اتفاقی در آلمان کشف شد.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فراهان گفت: جلسات هماهنگی و برنامه ریزی کهن جشن تیرگان در فراهان
به گزارش صنعت نیوز، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: بازی «همستر کامبت» اگر در مسیر آگاهی میراثی قرار می‌گرفت می‌توانستیم بسیار از آن استفاده کنیم.
به گزارش صنعت نیوز، قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌ فرهنگی کشور مراتب ثبت ملی دو اثر را در فهرست میراث ملی منقول به استاندار خراسان شمالی ابلاغ کرد.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند با اشاره به ساماندهی گردشگری و تفرج در اثر طبیعی ملی دریاچه تار دماوند، افزود:ورود خودرو و موتورسیکلت به حاشیه دریاچه تار و هویر ممنوع است.
به گزارش صنعت نیوز، جانشین ستاد هماهنگی خدمات سفر استان اصفهان از تشکیل چهارشنبه‌های گردشگری اصفهان خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس با اشاره به اهمیت تلاش برای رونق فعالیت صنایع دستی گفت: تمام اماکن تاریخی و گردشگری و امکانات موجود را با جدیت در اختیار هنرمندان صنایع دستی قرار می‌دهیم.
به گزارش صنعت نیوز، معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی با بیان اینکه پیوند نسلی در حوزه صنایع دستی اتفاق افتاده است، خواستار ایجاد معیشت عزت‌آفرین برای هنرمندان این عرصه شد.
به گزارش صنعت نیوز، طبق اعلام شرکت فرودگاه‌ها، تا کنون حدود ۸۱ هزار زائر از فرودگاه های کشور به سرزمین وحی اعزام شده اند.
انتها123456
کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است